Image

A Pilates módszer egy szünet nélküli, lágyan áramló mozdulatok sorozata, ami a testet egy szisztematikus és kiegyensúlyozott rendszerben dolgozza meg lenyűgöző eredményeket elérve. 

Image
01

Talaj Pilates

Bár Joseph H. Pilates mozgásmódszerét a saját maga fejlesztett gépeire fejlesztette ki, mégis a talaj változata vált a legismertebbé. Valószínűleg annak köszönhetően, hogy a talajon végzett Pilates gyakorlás a leginkább kivitelezhető csoportosan, ahol megvalósulhat a módszere tömeges megismerése. A torna talaj változata lehetővé teszi a Pilates alapelemeinek precíz, pontos megismerését, illetve elsajátítását. A talajon végzett torna sajátossága, hogy számos kiegészítő eszköz használata is lehetséges, melyekkel a munka rögtön még változatosabbá válik, ugyanakkor pontosabbá, specifikusabbá és nem utolsó sorban nehezebbé is tehető velük a torna.
Csoportos Pilates órák
Ha szereted a társaságot, szeretsz másokkal együtt tornázni, válaszd a csoportos foglalkozásainkat.
Nálunk nyugodt, családias környezet vár rád, ahol hamar baráti kapcsolatokat is teremthetsz a veled együtt tornázókkal. Nálunk nem lényeges, hogy a korábban kezdő társaid között milyen mértékben számítasz kezdőnek és az sem számít, hogy milyen ruhát viselsz. A legfontosabb Te vagy. Azon igyekszünk, hogy a módszer gyakorlásával a csoportos óratartás adta lehetőségekhez viszonyítva a leg személyre szabottabban, a legtöbb edzői segítséget megkapva érhesd el céljaidat, melyekkel felkerested stúdiónkat.
Egyéni Pilates órák
Stúdiónk lehetőséget biztosít arra is, hogy a módszert egyénileg, a saját ritmusodban sajátíthasd el. Az egyéni foglalkozásokon 50 percben maximális figyelmet, képességeidhez való alkalmazkodást és személyre szabott edzés módszert nyújtunk számodra. Elegendő időt szánunk a módszer elsajátítására, kidolgozására, fejlődésed és eredményességed a te figyelmedhez, elszántságodhoz, türelmedhez igazodik.
- Ha kicsit zárkózottabb vagy,
- ha szereted, hogy csak rád figyel az edző, amikor tornázol,
- ha valamilyen mozgásszervi problémád van,
- ha fáj a derekad, a csípőd,
- ha precízen szeretnéd elsajátítani a Pilates alapjait, mielőtt csoportos foglalkozásokra jelentkezel,
akkor az egyéni módszer pontosan neked lett kitalálva.
02

Pilates gépeken

Joseph H. Pilates mozgásrendszerét az általa kifejlesztett pilates gépekre alkotta meg. Stúdiónkban három található meg ezek közül: 1. Reformer gép Joseph H. Pilates legismertebb gépe a Reformer. Leginkább egy evezőpadhoz hasonlítható, melynek kocsiját végtagjainkkal a rugók fokozatosan emelkedő ellenállása ellenében mozgathatjuk. A nyújtással kombinált erősítő gyakorlatok úgy fokozzák az adott terület stabilitását, hogy közben az ízületi hajlékonyságunk nem szűkül be. A Reformer gépen speciális tornát igénylő vendégeink is hatékonyan megtornáztathatók, és azok a vendégek is megtalálják rajta a számításaikat, akik szeretik az érdekes dolgokat, a kihívásokat. 2, Wunda Chair A Wunda szék alapvetően egy doboz, amelynek egyik oldala a rugók ellenállásának ellenében lenyomható, akár egy nagy pedál. A Pilates széken erő- és egyensúly gyakorlatokat végzünk ülve, fekve és állva is. Kiváló a stabilizáló izmok, azaz a törzsizmok erősítésére. A Wunda széken már igazi erőfejlesztés is elérhető. Férfi vendégeink igazi kihívásnak tekintik. 3. Step Barrel A gerinckorrigálót a gerinc mozgásának segítésére, hajlékonyságának visszanyerésére használjuk. Jól alkalmazható a csípő és a derék rugalmasabbá tételére, fejleszthető vele a tartás, nyújtja és erősíti a hátat. Mindhárom Pilates gép nagyszerű eszköze a Pilates gyakorlás kezdő szintjének, és magas iskolájának is. Gyakorlatok tárháza végezhető rajtuk egyenként is, és együtt, egymást kiegészítve is. Jól használhatók korrekciós, rechabilitációs és specifikus munkában is. Férfiak számára igazi kihívást tartogatnak ezek a gépek. Erőt, erő-állóképességet, rugalmasságot, harmónikusan izmos testet nyerhetnek a gépeken végzett gyakorlatokkal.
Image
03

Senior torna

Hazánkban sajnos még mindig nem kellőképpen elfogadott az idősek körében a mozgás szükségessége, holott a gerontológiai (az öregedés kérdéseivel foglalkozó tudományág) kutatások szerint is azon múlik a senior korosztály életminősége, hogy milyen életmódot folytat.

Már 50 éves korban megindulnak a kedvezőtlen élettani folyamatok: az izomzat, a csontok sűrűsége elkezd leépülni, csökkenni kezd az ízületekben lévő ízületi folyadék (az ízületet kenő anyag) mértéke, csökken a koordinációs képesség, az ízületek mozgásterjedelme beszűkül, és megjelennek a különböző mozgásszervi betegségek.

Image

 Sajnos még mindig sokan gondoljuk és fogadjuk el azt, hogy ez így természetes, ezek a folyamatok így is úgy is lezajlanak, s ha már nagy a gond, orvosi segítséget kérünk.

 Pedig ezeket az élettani folyamatokat nagyszerűen lehet a mozgással lassítani, SŐT, még javítani is lehet rajtuk. Hogy most csoportos foglalkozásokra járva, mert még nincs nagy baj, vagy egyéni órákat veszünk, mert már bonyolultabb a helyzet, teljesen mindegy. Mindenféle megoldás csak segíthet a kialakult problémákon.

 Torna a mozgásszervi és belső szervi betegségekre

 Az időseknél nemcsak mozgásszervi betegségek esetén javasolt a rendszeres testmozgás, hanem számos más egyéb betegség esetén is nagyon jó hatással van a szervezetre. A rendszeres mozgás csökkenti a káros, érelmeszesedést okozó koleszterineket és emeli az érvédő koleszterin szintet, javítja a szénhidrát-anyagcserétnöveli a sejtek inzulin iránti érzékenységét, ezáltal segít megelőzni a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását, illetve ha már cukorbetegségben szenved az illető, akkor segít a vércukor szintet normalizálni. A mozgás javítja a tüdő kapacitást is, és még a magas vérnyomást is képes csökkenteni. 

 Mentális segítség is

 Mindemellett a mozgás nemcsak fizikailag van nagyon jó hatással az idős korosztályra, hanem mentálisan is tréningezi őket. Segít, hogy az idős ember ne érezze céltalannak az életét, legyenek sikerélményei, hogy még sok mindenre képes, még tudja jobban érezni magát egy-egy torna foglalkozás után, közösségben - ha a csoportos formáját választja az edzéseknek -  vidámabbá válik, kellemes beszélgetéseket folytathat torna társaival, együtt élhetik meg a közös nehézségek megszüntetését, céljaik elérését. Ezek mind javítják az önbecsülésüket és önbizalmukat.

 Hiszen még idős korban is számítanak ránk a gyermekeink, nem beszélve az unokákról, akikkel még sokáig tudunk nagyobb fáradság nélkül, vidámabban, könnyedebben foglalkozni, játszani, része lenni az ő életüknek is.

 Várunk Téged is kedves Senior! Próbáld ki ingyenes senior Pilates óránkat és mi garantáljuk, hogy bele is fogsz szeretni!

Image
04

TripleX Training

A helytelen testhelyzetek hosszú ideig való fenntartása, illetve a helytelen mozgásminták rendszeres, többszöri ismétlése a gerinc körüli képletek túlterhelését, stresszét, hosszú távon akár azok károsodását okozzák. Ezért a helyes mozgásmintásk gyakorlása, a szakszerű edzésprogramok segíthetnek a gerncbántalmak egelőzésében. Ha pedig már kialakultak, akkor a mozgásminták rendezésével, a mozgásrendserz idegrenseri irányításának "újraprogramozásával" tudunk hatékony segítséget adni, méhozzá nem tüneti, hanem oki szinten. A mozgásminták újraprogramozásának feltétele: - az anatómiai viszonyok rendezése, helyreállítása - a neuromuszkuláris kontroll kialakítása. Mindezek összevetve a pre- és rehabilitációs folyamatok a következő lépésekből kell, hogy álljon, mely a TripleX Training® 3 lépcsője: 1. Mobilizáció A program első moduljában a gerinc működését, stabilitását befolyásoló ízületek helyes pozíciójának és mobilitásának helyreállítása folyik. 2 Stabilizáció Mivel a derék és medence körüli izomzat feladata, hogy a mindennapi és sportmozgásaink során csakúgy, mint a váratlan helyzetekben stabilan tartsák a törzset, ezért a mozgásprogram második moduljában a lumbális (ágyéki) gerinc stabilizációjára helyezzük a hangsúlyt. 3. Mozgásminta-tanítás Ha minden terület felszabadult a gátlás alól és a stabilitás is teljes, indulhat a helyes mozgásminták kialakítása és begyakorlása. Ezt a mozgásprogramot ötször öt hétre szóló rendszerben kezdhetik a jelentkezők. A turnusokat előre meghatározott időpontban indítjuk, és maximum 5 fő részvételére korlátozva vezetjük. A modulok elvégzése után a stúdió órarendjébe beillesztett TripleX foglalkozásokon fejleszthetik tovább magukat a vendégek. Ezeken az órákon a három modul elemeit összekapcsolva komplex edzésprogramra edzünk a progresszió elve szerint.
05

Triplex Mobility

A TripleX Training első mobilizációs modulját kiemeltük a három lépcsős rendszerből, mert hatásmechanizmusát tekintve önálló tornaként is rendkívül hasznos. Ez a modul nagyszerű választás, ha nem sportolsz semmit, túl sokat ülsz, vagy éppen állsz, sokat cipekedsz, ezért a nap végére fáradtnak és merevnek érzed magad. Jó kiegészítője tud lenni futók, kerékpárosok edzésének, de bármilyen más erő edzésnek, ill. féloldalas sporttevékenységnek is ( tenisz, labdajátékok, vívás, stb. ) . Olyan mobilizáló, átmozgató torna ez, mely során egyszerű, könnyen követhető gyakorlatokkal lazítjuk és nyújtjuk a fasciákat (kötőszöveteket), és izmokat, elérve ezzel, hogy ízületeink újra az egészséges mozgástartományban mozoghassanak. A mobilizálással felszabadítjuk a letapadt szöveteket, rugalmasabbá és hajlékonyabbá válunk, egyéb sporttevékenységeinkben jobban fejlődhetünk, jobb eredményeket érhetünk el.
Image
Image
06

SMR hengerezés

Mai modern világunk egyik rendkívül hatékony találmánya az SMR (self-myofascial release, azaz önmasszázs) henger, amely nagy segítséget nyújt a sportolók, valamint a krónikus mozgásszervi problémákkal küzdők számára egyaránt. A szakszerű önmasszázs jelentősen hozzájárul az izom- és ízületi panaszok kialakulásának megelőzéséhez, sőt kiemelkedően hatékonynak bizonyul a rehabilitáció terén is. Javítja a testtudatot, a koordinációt, a sportolói teljesítményt, és még a narancsbőr elleni harcban is bevethető. Az SMR eszközök hatása azon a végtelenül egyszerű elven alapul, hogy a feszes izmokra megfelelő erejű nyomást gyakrolva idegrendsrzünk a fájdalom elkerülése érdekében reflexesen ellazítja az adott szövetet. A hengerre ráfeküdve szabályozható erejű nyomás alá kerülnek a feszes izmok, s az ily módon ellazított szöveteket a hengeren történő ide-oda gördüléssel alaposan átnyújthatjuk. A henger kedvező hatása azonnal érezhető. Javítja az adott terület vérellátását, rugalmassá teszi az izompólyát, ezáltal segít a sérülések elkerülésében.
07

Kinesio-tape technika

A mai rohanó világunkban, amikor minden mozgásszervi problémára akad egy hatásos pirula, vagy krém, egészen feledésbe merül a test öngyógyító mechanizmusa. Pedig minden egyes sejtünkben ott a teljes genetikánk, így minden egyes sejtünk, minden egyes szövetünk tudja, hogyan kell az egész testnek kinéznie egészséges, jól működő állapotában ott, ahol éppen van. Amennyiben hagyjuk szöveteinket épülni, ők igyekeznek is ezt az egészséges állapotot fenntartani és egy sérülést követően minél hamarabb újjáépíteni azt. A dr. Kenzo Kase japán orvos-kiropraktőr nevéhez fűződő kinesiotape szalagokkal ezen öngyógyító folyamatokat segíthetjük, tehetjük egyáltalán lehetővé. Mi történik a jól felhelyezett kinesiotape alatt a sérülés, fájdalom területén? A tape a bőrt megemeli és nagyobb térfogatot biztosít a helyi vér- és nyirokkeringésnek, így az immunrendszer takarító munkája hamarabb lezajlik, a gyógyuláshoz és a szövet újjáépítéséhez szükséges tápanyagok és építőelemek hatékonyabban ideérnek, s mivel a szalag elemeli a bőrt a sérülés felől, a sérült izmon a nyomás jelentősen csökken, ami gyors és nagymértékű fájdalomcsillapodást eredményez. S ami még nagyszerű dr. Kenzo Kase újításában, hogy ezek a szalagok megfelelő speciális technikával a bőrhöz vannak ragasztva, így hatásukat napokig zavartalanul ki tudják fejteni, miközben nem korlátoznak bennünket hétköznapi mozgásunkban. Sportolóink már régóta használják a kinesiotape jótékony gyógyító hatásait. Használd te is!
Image
Image
08

DENEVÉRPAD

Debrecenben a magánszférában működő, mozgással foglalkozó vállalkozások közül kizárólag nálunk, az MM Pilates Mozgásstúdióban vehető igénybe ez az egyedülálló orvostechnikai eszköz és a ráépülő gerinc-húzó terápia.

A Denevérpad ötlete és megvalósítása Bujdák Attila nevéhez fűződik, mely saját gerinc problémáinak megoldására született. A Denevérpad jelentős előrelépést jelent az elsősorban nem gyulladásos alapú, degeneratív leépüléses gerincproblémák kezelésében.

A gerinc degeneratív, leépüléses folyamatait elsősorban a porckorongok lassú, folyamatos folyadékvesztése, dehidratációja okozza. A porckorongok napi igénybevételének mértéke meghaladja a mindenkori természetes regeneráció mértékét. A gerinc hosszának negyedét kitevő, a csigolyák között elhelyezkedő porckorongok az üvegporcokon keresztül diffúzió útján jutnak tápanyaghoz. Az egész napi terhelés során a folyadéktartalom akár 20%-a is átszivárog a porckoronggal szomszédos csigolyatestbe és a környező szövetekbe. Az éjszakai fekvés óráiban, a gravitációs nyomás szünetében e folyadékmennyiség tápanyaggal és oxigénnel telítve, sajnos mennyiségi deficittel szivárog vissza a porckorongba. A Denevérpaddal történő eljárás során a porckorongok rehidratációja történik, inverz húzó kezelésekkel. Csak az inverz átfordulással generált húzásnál valósul meg optimálisan mind a nyújtás, mind a húzás vonatkozásában a gerinc-szegmentumok méreteivel megegyezően, részarányosan a húzóerő. A hatásmechanizmus a porckorongok diffúziója által, azok természetes regenerációjának fokozására irányul és ennek révén érvényesül. A gerinc húzásával a porckorongokban generált vákuum némileg fokozza azokba a diffúz folyadék visszatöltődést. A gerincre gyakorolt húzóerő fokozása nincs exponenciális összefüggésben a diffúz sejtközi folyadék visszaáramlás sebességével. A húzással fokozott regeneráció mértéke a gyógyulási szakaszban meghaladja a napi igénybevétel mértékét. Ezzel hosszú távon, a napi rendszerességgel kezelt személyeknél (7-12 hónap elteltével) a porckorongok állapotának jelentős javulása figyelhető meg. Az elérhető javulás után, a további rendszeres kezelések segítik az állapot megőrzését, szinten tartását.

MIÉRT KÜLÖNLEGES MÉG?

Minden porckorong rendellenesség egyedi jegyekkel rendelkezik. Terápiás kezelésük csak az ezen sajátságok által támasztott egyedi igények maradéktalan kiszolgálása mellett lehet igazán eredményes. Ezért a gerinc terápiás húzásának optimális véghezvitele szakmailag két teljesen megegyező státuszú betegnél is lényegesen különbözhet. A Bujdák Attila által kifejlesztett Denevérpad maximálisan megfelel a „testre szabott” igények kiszolgálásának. Az inverz húzás vektoriális körülményeit és annak dózisát mindig a kialakult probléma optimális ergonómiai manipulációja közepette, a Denevérpadon hajtjuk végre. Az alaphelyzetbe beállított Denevérpad fekvő síkján az e szerint beállított struktúra megegyezik a páciens komfort igényével. Az ideális kezelési pozíció általában az a fekvési testhelyzet, amelyben a panaszok leginkább enyhülnek. A gerinc természetes fiziológiai görbületeinek manipulálásával és a fekvési testhelyzetek variálásával alapvetően megváltoztathatók és optimalizálhatók a gerincoszlop húzásának vektoriális paraméterei. Az aktuálisan optimális billenési szöget csak a fokozatosság elve alapján érhetjük el, melynek indokolt maximális mértéke legfeljebb 20 fok. Ebben a szögben kb. 5-20 percig terjed a kezelés. Intenzitását és időtartamát a páciens, testének visszajelzései alapján határozza meg. A kezelés élménye kellemes, nyújtózkodás szerű érzés. A fokozatosság elve biztosítja, hogy a fokozatokkal megjelenített húzó intenzitással, ellazult formában azonosulni tudjon az ebben érintett teljes szöveti állomány. A Denevérpaddal végzett húzás terápia sok esetben alkalmazható a hagyományos nyújtásterápia megítélése szerint nem kezelhető (kontraindikált) esetekben is.

A Denevérpad a 29. Magyar Innovációs Nagydíj bíráló bizottságához beküldött pályázat alapján elismerésben részesült. 

 A használatát megelőzően konzultációs foglalkozás szükséges előzetes időpont egyeztetéssel .

MM Pilates logó
— Címünk
4024 Debrecen
Rákóczi u. 1-5. 2/23.
23-as kapucsengő
— Elérhetőségeink
Tel.:     +36 70 519 75 88
E-mail: marsmonika@mm-pilates.hu
— Jogi dokumentumok

— Cookie használat